بیوگرافی

بیوگرافی کامل حصین (اختصاصی)

حصین را بهتر بشناسیم (بیوگرافی کامل)

در اینجا هستید با نگاهی به بیوگرافی کامل حصین از خوانندگان فعال در سبک رپ فارسی که شامل زندگینامه، حرفه و همکاری‌ها، مصاحبه و عکس‌هایی از حصین میباشد.

آنچه که در این مقاله جمع آوری گردیده، حاصل تلاش گروه تکست باند بوده و سعی شده آنچه در مقاله نقل گردیده از منابع معتبر باشند.

بیوگرافی حصین

بیوگرافی کامل حصین

حصین با نام اصلی حسین رحمتی ، رپکنی خلاق از خوانندگان رپ فارسی است.

وی متولد 12 مرداد سال 1366 در شهر تهران می باشد.

همچنین لازم به ذکر است که وی فارغ التحصیل رشته مهندسی برق از ارمنستان می باشد .

دیس ترک ها و مفاهیم منظور دار  غیر مستقیم از خصوصیات همیشگی آثار حصین محسوب می شود .

همکاری و حرفه موسیقی حصین

حصین در 15 سالگی با ایجاد یک سایت هیپ هاپ به نام صفر پنجاه و یک استارت فعالیت موسیقی خود را رقم زد و به دلیل علاقه شخصی اش به رپ خارجی ، فعالیت خود را شروع کرد.

با این احتساب یکی از قدیمی ترین آرتیست های حال حاضر حوزه رپ فارسی محسوب می شود .

حصین در کنار افرادی همچون کیلر ، مبهم ، مستر و… از موسسین گروه 051 به حساب می آید.

چندین سال سکوت و کناره گیری وی از رپ فارسی سرانجام با انتشار موزیک پرحاشیه چالیم 2 و پس از آن با تاسیس لیبل کاغذ به اتمام رسید.

پس از جدایی وی از گروه 051 ، حصین وارد همکاری با تتلو و تهی میشود و اولین آهنگ مشترکشان به نام “هزار و یک شب” منتشر میشود.

سپس “آهنگ عروسک بی چشم و رو” با همکاری امیر تتلو رکورد شد.

همکاری هایی بصورت سینگل ترک هایی با هم خوانده شد اما پس از مدتی اعضای گروه هرکدام جداگانه کار خود را ادامه دادند.

اینبار حصین فعالیت خود را در کنار اعضای صامت ادامه داد که آهنگ مشترک “تو مستی از حصین و هیچکس” با تنظیم آهنگساز مهدیار آقاجانی از آثار به انتشار رسیده در لیبل صامت میباشد.

حصین و هیچکس بعد از همکاری های متعدد به دلایل نامعلومی اختلاف پیدا کردند. حصین در بسیاری از آهنگ های خود هیچکس و گروه ملتفت را مورد هدف قرار میدهد طولی نکشید که از صامت هم جدا شد.

حصین برای تحصیل به ارمنستان رفت و در آنجا با صادق و علی مجیدی آشنا شد که باعث خلق آثاری بی همتا در رپ فارسی شد که هنر علی مجیدی و موسیقی‌های تلفیقی او نقش بسزایی در این امر داشت.

حصین به همراه صادق کمپانی کاغذ را تأسیس کرد که بعدها محمدرضا شایع رپر جوان و با استعداد توسط حصین به گروه اضافه شد و بعد مدتی صادق از گروه جدا شد.

او یکی از موسس‌های گروه «کاغذ رکورد» می‌باشد اما در سال 1398 چندی پس از جدایی محمد رضا شایع این تشکل را به صورت رسمی منحل کرد و تشکل جدیدی با نام جوهر را شکل داد.

از حصین تاکنون همکاری های متعددی منتشر شده است که از آن بین می توان به همخوانی در کنار “صادق ، رضا پیشرو ، عرفان پایدار ، هیچکس ، امیر تتلو ، شایع ، تهی ، تی دی ، نیموش ، سوگند ، سیکاس ، بیگرض ، بیداد ، کنیس ، امیر اپیکور ، سهراب ام جی ، میلاد اس ، جاستینا و…” اشاره کرد .

حضور در کنسرت مشترک بهزاد لیتو و سپهرخلسه نیز یکی دیگر از همکاری های وی با سایر هنرمندان رپ فارسی به شمار می رود .

تنها ویدیو کلیپ حصین به نام چالیم 2 میباشد که با همکاری موژان وای زد، سامان پی آی منتشر شده است و از پر هزینه ترین نماهنگ های تاریخ رپ فارسی لقب گرفته است. او به گفتهٔ خودش میانهٔ خوبی با موزیک ویدئو ندارد.

دستگیری او توسط نیروی انتظامی مشهد و با حمله به منزلش و ضبط آلات موسیقی و آلبوم‌هایش در روز دوشنبه ۲۴ آذرماه۸۶ به اتهام توهین به مسئولین و تهیه نوارها و ترانه‌های سیاسی صورت گرفت. (مشاهده خبر)

آلبوم ها

از حصین مجموعه مشترکی با صادق به نام شبا ،ردپا ، تنهایی منتشر شده است.

آلبوم شبا ردپا تنهایی ، شامل 3 قطعه شنیدنی حاصل همکاری صادق و حصین با موضوعات اجتماعی میباشد که با تنظیم محمد تی دی (T -dey) در تاریخ 19 بهمن 1390 منتشر شد.

همچنین اولین مجموعه مستقل وی به نام یاد در مراحل نهایی آماده سازی قرار دارد. (تاکنون به دلایل مختلفی از جمله تعویض پیاپی پرودیوسر های مجموعه ، انتشار این البوم به تعویق افتاده است)

وی در آلبوم های کرم ، دو به شک و ناقابل از شایع و همچنین در مجموعه های سرباز خدا ، کسی به نام خدا و صبح به خیر ایران از صادق به عنوان آرتیست مهمان حضور داشته است .

مصاحبه ها

مصاحبه صوتی حصین با آشنا شو (مشاهده صوتی)

مصاحبه صوتی حصین با برنامه BBC (مشاهده صوتی)

عکس های حصین

عکس حصین عکس حصین عکس حصین عکس حصین عکس حصینعکس حصین حصین حصین حصین حصین

برچسب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن